Furch, kişisel nedenlerden dolayı Brno'ya gitti ve üç yıllığına Boleslav'a imza attı.

EnondeR

New member
Furch, Comet'in önemli isimlerinden biriydi. Geçen sezon, sakatlığı nedeniyle iki ay ara vermesine rağmen normal sezonda 31 maça çıktı, maç başına ortalama 2,20 gol yedi, yüzde 91,88 başarı oranı yakaladı ve üç gol yemedi. Play-off'lara altı başlangıç daha ekledi (ortalama 2,33 ve başarı oranı 92,22), ancak Litvínov çeyrek finalde Kometa'yı eledi.

Jihomoravany ile bir sezon daha sözleşmesi vardı ancak sözleşmenin feshedilmesini istedi. “Yıl boyunca ailevi nedenlerden dolayı önümüzdeki sezonu Prag'a daha yakın, aileme daha yakın olacak şekilde çözmeye karar verdim. Oyunda birkaç kulüp vardı ve sonunda buraya yerleştik” diye açıkladı Furch.

Mlada Boleslaví ile müzakereler basitti. “Oldukça hızlı bir şekilde anlaşmaya varabildik. Önemli olan buydu” diye açıkladı Furch, işbirliğinin uzunluğundan da memnundu. “Kararımı verirken daha uzun bir sözleşme istiyordum. Furch, “Üç yıllık sözleşme size biraz gönül rahatlığı sağlar” diye ekledi.

Mladá Boleslav, Pilsen ve Brno'da kısa bir süreliğine Slavia'da görev aldıktan sonra Extraliga'daki dördüncü durağı olacak. Ayrıca KHL ve İsveç'in en üst liginde de geniş deneyime sahip. Milli takımla iki dünya şampiyonasına ve Pyeongchang'daki Olimpiyat turnuvasına katıldı.

“Furchín ile Slavia'da tanıştım, kendisi bir süre Pilsen'deydi, sizi mükemmel bir şekilde hazırlayacak bir profesyonel. Performansları tutarlı. Kulübün yeni spor direktörü Tomáš Vlasák, bize arkadan çok yardımcı olması gerektiğine inanıyor.

iDNES.cz'den alınan bilgiye göre Komet'te Furch'un yerine, Seattle'la bir yıllık çaylak sözleşmesi sona eren Aleš Stezka'nın getirilmesi gerekiyor. Sezonu AHL'de geçirdi ancak prestijli NHL'de ilk kez sahneye çıkmadı.